Bilgi

Android 7.0 ile Yenilenen Arayüz Tasarımı!

Paylaş
 

Android 7.0 sürümü ile birlikte yenilenecek olan Launcher uygulaması ve duvar kağıtları yayınlandı.

Google’ın Android 7.0 Nougat sürümünde yer vereceği Ana Ekran Launcher(başlatıcı) uygulaması ve diğer arayüz değişiklikleri gün yüzüne çıktı. Popüler Android sitesi Android Police tarafından gün yüzüne çıkarılan görüntüler, özellikle Launcher’da önemli değişikliklerin sağlandığını gösteriyor.

Eski Tasarımı

Android-6.0.1

Öncelikle uygulama çekmesi artık Google’ın stok arayüzüne yer almayacak. Kullanıcılar ana ekranda yukarı kaydırma hareketiyle uygulamalara erişebilecek. Bu gelişme önümüzdeki süreçte birçok Android üreticisinin uygulama çekmesini arayüzlerinden çıkaracağı anlamına gelebilir.

Yeni Tasarımı!

Google Arama çubuğu sol tarafta küçük bir sekmede karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar burada “G” simgesine dokunarak Google Arama özelliğini etkin hale getirebilecek.

Yeni Tasarımı!

 

Ana ekranda sola kaydırma hareketinde ise Google Asistan özelliği devreye girecek. Bu işlevi ana ekran ayarlarından pasif hale getirmek mümkün.

Aynı zamanda Ana ekran Ayarlar menüsünden “Ana ekranda dönme hareketini” açıp/kapatma da kullanıcılara bırakılıyor.

Yeni Tasarımı!

nexus2cee_launcher-shortcuts

Android 7.0 Nougat sürümüne eşlik edecek arayüzde, uygulama simgeleri ve genel görünümün ise büyük oranda aynı kaldığını söyleyebiliriz.

Buradaki BAĞLANTIDAN Resimlere Ulaşabilir ve İndirebilirsiniz!

Burası! 😉

dnclogo

Bu yazı 1773 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com Protection Status