Bilgi

Android N ile Gelen 3D Touch Özelliği!

Paylaş
 

iPhone 6s ile tanıştığımız 3D Touch teknolojisi, Android N güncellemesi ile Android cihazlara da geliyor. Donanım yerine yazılım ile gelen 3D Touch özelliğinin detayları ve kullanışı bu haberde.

Parmağınızın basma şiddetine göre tepki veren teknolojiyi ilk olarak Apple Watch veMacBook‘ta görmüştük. Force Touch olarak isimlendirilen bu teknoloji evrilerek 3D Touch ismini almış ve iPhone 6s/6s Plus modellerinde kullanılmıştı.

iPhone 6s’teki 3D Touch sayesinde uygulama simgelerine şiddetli bastırarak kısayollara kolayca ulaşılıyor. Donanımsal bir özellik olan 3D Touch’ın, yazılım ile de tam verimli olmasa da yapılabileceği Jailbreak sayesinde gün yüzüne çıkmıştı.

android-njpg1460533691

Google, Android N güncellemesi ile 3D Touch’a benzer bir özelliği tüm Android cihazlarına taşımaya hazırlanıyor. Donanıma gereksinim duymadan Android N ile uygulama simgelerine kısayol atabileceksiniz.

Android N güncellemesini alacak cihazlarda kullanılacak olan bu özellik, 3D Touch benzeri donanımsal parçaların yer alacağı yeni Android cihazlara yol gösterici bir özellik olacak.

 

Bu yazı 999 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com Protection Status