Bilgi

Android’in Gerçek İsmi Nougat!

Paylaş
 

Google’ın popüler mobil işletim sisteminin yeni sürümü Android N’in adı bugün resmen açıklandı.

Google’ın popüler mobil işletim sistemi Android, yeni sürümüne bir süredir isim arıyordu. Bunun için bir anket bile düzenleyen Google, yeni Android sürümünün adını resmen açıkladı.

16-06/30/android-nougat-1467306473.jpg

  • Yeni sürümün adı Android Nougat!

Tüm dünyadan Android N için isim önerisi alan Google, ülkemizden de desteklenmiş ve Namık ismiyle çıkması için büyük bir destek almıştı.

Anlaşılan o ki Google Namık ismini yetersiz bulmuş ve yeni sürüme AndroidNougat ismini vermiş. Google’ın ana kampüsünde yapılan resmi heykelle birlikte kesinleşen Android Nougat isminin ilk duyurusu ise Snapchat üzerinden yapıldı.

Uzun bir süredir konuşulan Android N’in Nutella ismi ile gelmesine neredeyse kesin gözüyle bakılırken Nougat ismiyle gelmesi ise takipçileri şaşırttı diyebiliriz. Görünen o ki Google, dünyanın en popüler çikolata markalarından olan Nutella ile anlaşmaya varamamış.

16-06/30/android-nougat.png

  • Peki Nougat Nedir?

Her Android isminde olduğu gibi yine bir tatlı ismi verilen Android’in yeni sürümü Nougat ismiyle karşımıza çıktı. Peki Nougat hangi tatlı diye merak ediyorsanız hemen onunda cevabını verelim.

Türkçe karşılığı için Koz Helvası diyebileceğimiz Nougat, çeşitli bal, şeker ve vanilya gibi tatlandırıcılarla yapılan, genellikle içerisinde fındık parçacıkları bulunan bir helva çeşidi.

Bu yazı 939 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com Protection Status