Bilgi

General Mobile 5 Plus’ın Satışa Çıkarılacağı Tarih Duyuruldu!

Paylaş
 

General Mobile’ın MWC 2016 etkinliğinde duyurduğu son Android One platformuna ait akıllı telefonu GM 5 Plus’ın satışa çıkarılacağı tarih açıklandı.

Türk üretici firması General Mobile, merakla beklenen saf Android telefonu 5 Plus’ın duyurusunu gerçekleştirdi.

LG, Samsung, HTC’yi takip ediyorduk da gözümüz ve kulağımız bir yandan General Mobile’ın duyuracağı Android One akıllı telefonundaydı. Türkiye’deki Android’cilerin dört gözle beklediği 5 Plus, sonunda MWC 2016 etkinliği sırasında görüldü.

Ucuz ve ‘saf Android’ deneyimi yaşatması sebebiyle ülkemizde ciddi bir kullanıcı potansiyeline sahip olan General Mobile, ürün yelpazesine metal tasarımı ve üst seviye özelliklere sahip General Mobile 5 Plus’ı da eklemiş oldu.

Bir önceki modelde (4G Android) 1280 x 720 piksel çözünürlüğe sahip 5 inç büyüklüğünde bir ekran kullanan General Mobile, 5 Plus’ta 1920 x 1280 piksel çözünürlüğünde ve 5.5 inç büyüklüğünde ekran tercih etmiş.

Ekran Resmi 2016-02-22 16_07_53

999 TL olan fiyatıyla kullanıcılarına saf Android deneyimi yaşatacak olan GM 5 Plus’ın özelliklerine oranla fiyatının gerçekten çok iyi olduğunu söyleyebiliriz. 3 GB RAM, her iki kamerasının 13 MP çözünürlüğünde olması, Full HD çözünürlüğünde ve Gorilla Glass 4 teknolojisiyle korunan ekranı gibi özellikleri, GM 5 Plus’ın rakiplerine oranla piyasada her zaman bir tık ileride olmasını sağlayacaktır.

 

Android Marshmallow 6.0.1 sürümüyle gelecek olan cihazı satın aldıktan sonra dilerseniz Android N 7.0 geliştirici önizleme ile de kullanabilirsiniz.

gm-5-plus-ozellikler-updated

  • Kameraları mükemmel!

Kameraları ise kullanıcılarını zevkten dört köşe edecek cinsten. Hem önünde hem de arkasında 13 MP çözünürlüğünde kameraları bulunacak olan GM 5 Plus’ın ön kısmında bir, arka kısmında ise iki LED desteği olacak. 

215

Bu yazı 1080 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com Protection Status