Bilgi

iOS 9.3 ile Gelen “Night Shift” Özelliği, Artık Tüm Android Cihazlarda!

Paylaş
 

iPhone’lara iOS 9.3 güncellemesi ile gelen varsayılan özellik Night Shift, artık Android cihazlarda uygulama olarak kullanılabilecek.

Dünün en başarılı uygulamalarından bir tanesi olan HTC’nin tüm Android cihazlar için hizmete sunduğu Boost+’dan sonra şimdi de iOS 9.3 ile iPhonekullanıcılarına özel olarak gelen Night Shift özelliği Android cihazlar için indirilebilir durumda.

Night Shift özelliği, ekrandan göze doğru yansıyan ve sağlık açısından tehlike yaratabilecek mavi ışığın etkisinin en aza indirilmesini sağlıyor. Cihazı Night Shift moduna aldığınızda telefon, renk sıcaklığını gözünüzü minimum düzeyde yoracak şekilde ayarlar.

Ekranları gün geçtikçe daha ileri teknolojiler kullanılarak geliştiriliyorken bu durum maalesef göz sağlığımıza ters orantılı şekilde etki ediyor. Dolayısıyla olayı sağlık yönüyle ele aldığımızda Night Shift’in önemli bir uygulama olduğunu düşünüyorum.

smartphone-in-bed

Şimdi de uygulamayı nasıl kullanabileceğinizden bahsedelim:

Aşağıdaki linkten indirdiğiniz uygulamayı çalıştırdıktan sonra sizden istenen izinleri onaylayın. Açılış ekranında gece ve gündüz için ekranın parlaklık ayarını istediğiniz şekilde ayarlayın. ‘Filter is off’ butonuna tıklayarak kapalı olan filtreyi ‘on’, yani açık duruma getirin.

Şimdi İndirin!

get-it-on-google-play-vector

Bu yazı 1289 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

2 adet yorum var.

  1. YektaOz dedi ki:

    Bu özellik Android Lollipop ile gelmişti zaten. Live Display adı altında. Kaç yıl oldu Apple ürünü olduğu için yeni birşey sanmayın

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com Protection Status