Bilgi

Sony Xperia C6 Ultra Bulundu!

Paylaş
 

Sony’nin dev ekranlı telefonu C5 Ultra’sı yenilene C6 ya da C6 Ultra adıyla yeniden piyasaya sürülecek.

Sony‘nin her ne kadar Xperia Z serisi ünlenmiş olsa da fazla etki yapamayan Xperia X serisi de Mobil Dünya Kongresi’nde görücüye çıkmış, Xperia X Performancecihazı da otoriteler tarafından Xperia Z6 olarak kabul görmüştü. Fakat Sony’nin iyi olduğu bir diğer nokta ise orta seviye telefonlar. Hem sağlam özellikler ile donatılan hem de güncelleme olarak desteğini esirgemeyen firma, orta seviyenin devi olarak kabul edilen Xperia C5 Ultra‘yı yeniliyor.

İsim olarak ya Xperia C6 ya da Xperia C6 Ultra olarak adlandırılacak olan cihaz, tasarımsal olarak bir önceki telefonuna oldukça benziyor.

sony-xperia-c6-ultra
Telefonun teknik özellikleri ise şöyle olacak 6 inçlik Full HD bir ekrana sahip olacak olan Xperia C6 Ultra’nın en büyük artısı C5 Ultra’da olduğu gibi ekran boyut oranının çok iyi tutulması ve çerçevesiz ekrana sahip olması olacak. Ayrıca MediaTek MT6752 ya da Helio X10 (MT6795) çipsetlerinden birine sahip olabileceği konuşuluyor. Hem önde hem arkada 13MP tek led flaşa sahip kameraya sahip olacak cihazda Micro USB portu ve çift simkart özellikleri olacağı görülmekte. LTE/4G desteği bulunacak cihazda ülkemiz için Cat 4 bandında 4.5G desteği ile 150Mbps hızlarını sunabilecek.
sony-xperia-c6-ultra-2
Fiyat ve diğer özellikleri kesin bir netlik kazanmasada bu görsellerin ardından tanıtımı yakın olduğunu rahatlıkla sizlere söyleyebilirim.
Bu yazı 2392 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com Protection Status