Bilgi

Sony, Xperia Z3’e Android N! Geldi!

Paylaş
 
Google’ın Geliştirici Önizleme sürümünü Nexus cihazlar ve General Mobile 4G (Android One) için yayınladığı Android N güncellemesi sürpriz bir şekilde Xperia Z3 için yayınlandı.

Sony, Xperia Z3’ün D6603 ve D6653 modelleri için Android N Geliştirici Önizleme sürümünü Xperia Companion bilgisayar uygulaması aracılığıyla dağıtıma sundu.
Geliştirici önizleme sürümünü yükleyen Xperia Z3 sahipleri güncelleme sonrası stok Android deneyimiyle karşılaşacaktır. Ayrıca Android N gelişim süreci devam ettiği için, güncelleme sonrası günlük kullanım deneyimini olumsuz etkileyen hatalarla karşılaşmak olası.

Google‘ın her yeni Android sürümü bildiğiniz gibi önce uyumlu Nexus cihazlarına ve kısa süre içerisinde deAndroid One telefonlara gönderilir. Bu aşamadan sonda telefon üreticilerinin adeta yarıştığı güncelleme dağıtımı noktasında her zaman Sony hem daha hızlı hem de daha fazla telefona yeni Android sürümlerini veren firma olarak dikkat çeker.

İlk aşama olarak en popüler telefonu olan Xperia Z3‘ü seçen firma, dileyen kullanıcılarına Android 7.0 N’in Geliştirici Önizleme Sürümü’nü sunuyor. Buradaki bağlantıdan detaylarını öğrenebileceğiniz test sürümünü Xperia Z3 varyasyonlarından sadece D6603 ve D6653 model kodlarına sahip olan versiyonları faydalanabilecek.

 Sony Xperia Z3 Telefonuma Android N Geliştirici Önizleme Sürümünü Nasıl Yükleyebilirim?

1) İlk aşama olarak cihazının model kodunun doğru olduğundan emin olun. Çünkü bu deneme sürümü sadece D6603 ve D6653 model kodlarına sahip telefonlarda kullanılacak. Diğer model kodlarına sahip hiçbir telefonda denenmemesi gerekiyor.
2) Uyumlu olan Xperia Z3 telefonunuzu USB kablo vasıtasıyla bilgisayarınıza bağlayın.
3) PC’niz Xperia Z3’ü tanıdığında Xperia Companion programı otomatik olarak açılacaktır. Eğer açılmazsa manuel olarak açabilirsiniz. Eğer yüklü değilse buradaki bağlantıdan indirip kurun ve uygulamayı açın.
4) PC’nizdeki Xperia Companion programının versiyonunu mutlaka kontrol edin. Bu programın versiyonu 1.1.24 veya daha yeni bir sürüm olmalı.
5) Bilgisayarınızdan ALT tuşuna basılı tutun ve ana ekrandaki “Software repair” bölümüne girerek adımları uygulayın.
6) Program sizden telefonunuzun bağlantısını kesmenizi ve kapatmanızı isteyek. Ardından kapalı olan telefonunuzda ses kısma tuşuna basılı tutarak telefonunuzu yeniden bilgisayara bağlayın. Ardından cihazınıza Android N sürümü flashlanacak.

Bu adımları gerçekleştirdikten sonra artık telefonunuzda Android N Önizleme Sürümü’ne sahip olacaksınız. Eğer pişman olup geri dönmek isterseniz tekar telefonunuzu Xperia Companion programı ile beraber PC’nize bağlayıp “Fabrika Ayarlarına Geri Dön” diyerek telefonunuzu eski haline getirebilirisiniz.

Bu yazı 1201 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com Protection Status