Bilgi

İzmir Maker Faire Etkinliği “26 Ağustos-4 Eylül” Tarihlerinde KültürPark’ta!

Paylaş
 

İzmir Maker Faire; üretenleri, teknoloji meraklılarını, el becerisi olanları,eğitimcileri, tamircileri, yemek ustalarını, bir işi hobi olarak yapanları, mühendisleri,fen kulüplerini, sanatçıları, öğrencileri,ticari amaçlı sergi açanları ve daha nicelerini bir araya getirir.

Makerlar kendi ürünlerini göstermek ve bildiklerini paylaşmak için gelirler. Ziyaretçiler ise geleceği yakalamak için ve kendilerini maker yapacak ilhamı almak için Maker Faire’a akın ederler.

İlkokullar,liseler, üniversiteler, atölyeler ve sergilerin bir araya gelip gelip üretimlerini paylaşabildikleri bir platformdur.

maker pic 1

 

Her yaştan makerın, teknoloji severin, zanaatkarların, sanatçıların, meraklıların bir araya gelme noktasıdır.

10 gün boyunca sürecek Maker Faire İzmir’in bünyesinde sabit olarak yer alacak sergiler, devamlı interaktif çalışmaların yürütüleceği atölyeler, çeşitli konularda eğitimler, değerli konuşmacılar ile gerçekleşecek olan paneller ve drone, RC araç ve robotların kullanılacağı deneyim alanları ile bunların profesyonel yarışları yer alacaktır.

  • Peki Maker Nedir? Kimdir?

  • Maker Faire İzmir’in Öncelikli Amacı;

Başta çocuklar olmak üzere, daha çok insanın yaratıcılıklarını kullanarak, evlerinde hayatlarını kolaylaştıracak üretimler yapmasını sağlamak, farkındalık oluşturarak maker ruhunu aşılamaktır.

Bir diğer amacı ise; herkese yaratıcılıklarını geliştirmek ve kendi yapabileceklerini göstermek adına, eğlenceli atölyeler ile onları ulaşılabilir teknolojiyle ve daha bir çok imkanla tanıştırmaktır.

Maker Okul Çocuk

  • Diğer Maker Faire Etkinliklerinden Görüntüler

cropped-maker-faire-3

 

maker_hareketi_1

 

  • Etkinlik Rehberi

etkinlik rehberi

  • BAŞVURU

etkinlik basvuru

izmir

dnclogo

Daima “Yerli Teknoloji ve Yazılım” Destekçisiyiz!

Bu yazı 2757 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. virgin remy hair dedi ki:

    Sweet blog! I found it while browsing on Yahoo News. Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News? I’ve been trying for a while but I never seem to get there! Cheers

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com Protection Status