Bilgi

PlayStation 4.5’in Özellikleri!

Paylaş
 

PlayStation 4.5’in birkaç özelliği daha kesinleşti.

Konsol sektöründe en güçlü rakibi olarak anılan Xbox One’dan tam 2 kat daha fazla satış yapmayı başaran PlayStation 4 bir üst modele yükselmek için hazırlanıyor. Uzun zamandır konsol sektörünü çalkalayan PlayStation 4.5 haberleri, bu konsolun isminin de açıklanmasıyla birlikte oldukça ciddi bir boyut kazandı.

PlayStation NEO olarak anılan yeni PlayStation, PlayStation 4’ün sahip olduğu 8 çekirdekli 1.6 GHzişlemciye karşılık 8 çekirdekli 2.1 GHz çekirdeğe sahip olacak. Yani PlayStation NEO’nun işlemcisinin yaklaşık %30 daha güçlü olacağını söyleyebiliriz.

PlayStation NEO’nun yeni açıklanan bir diğer özelliği de kullanacağı platformla alakalıydı. Bazı söylentiler, PlayStation NEO’nun PlayStation 4’ten farklı bir sosyal ağa ve PlayStation Network Store’a sahip olacağı yönündeydi ancak bugün Sony tarafından yapılan açıklamaya göre 35 milyon PlayStation 4 sahibini bölmek istemeyen teknoloji devi, her iki PlayStation modelinin de aynı ağı paylaşmasına karar vermiş. Sony’nin açıklamasına bakaran PlayStation 4 ve PlayStation NEO kullanıcılarının aynı oyunları oynayabileceğini söyleyebiliriz.

PlayStation NEO’nun satış fiyatı konusunda herhangi bir bilgilendirme yayımlanmadı. Ancak bazı kaynaklara göre 400$’dan daha fazla olmayacak. 14-16 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan E3 2016 etkinliğinde yeni PlayStation’ı görebiliriz.

Bu yazı 1906 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com Protection Status