Bilgi

Apple, Google ve Microsoft Ortak Çalışmaya Gidiyor!

Paylaş
 

Sık sık teknoloji sektöründe karşı karşıya gelen üç dev, bu sefer ortak bir amaç uğruğa güçlerini birleştiriyor.

Özelikle Volkswagen‘in başrolde olduğu emisyon skandalından sonra bu konuya yönelik önlemlerini ve çalıştırmalarını arttırmayı amaçlayan Amerikan Hükümetive Çevre Koruma Ajansı, buna karşın çok büyük adımlar atamıyorlardı.

Fakat artık bu ikilinin karbondioksit emisyonunu azaltma konusunda çok önemli ortakları var. Amazon, AppleGoogle ve Microsoft, Amerika’da 29 eyaletin dahil olduğu Temiz Enerji Planı‘na destek olmak için Beyaz Saray ve Çevre Koruma Ajansı ile ortak çalışacak.

large_e1ee220b_12b8_2b3f_d9e1_0999efb5cf62
Karbondioksit emisyonunun azaltılmasının önemi hakkında ortak görüş bildiren teknoloji devleri, ayrıca petrol ve benzeri yakıt kaynaklarının da artık yerini güneş ve rüzgar enerjili sistemlere bırakmalarını savunmakta. Bu konuda yakıt kaynaklarının azalıyor olması ve solar enerji tarzı sistemlerin çok daha ucuza elde edilmesi de önemli rol oynuyor.

Yani bir bakıma bu ortak çalışma teknoloji devlerinin de işine gelmekte. Evet hava kirliliği konusunda önemli adımlar atacaklar ancak solar ve rüzgar enerjili sistemlerin geliştirilmesinde de bu şirketler -özellikle Google- başrolde oynayacak.

Kaynak: Engadget
Bu yazı 1322 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com Protection Status