Bilgi

NASA Işık Hızının %25’i Kadar Hızlı Gidebilen Uzay Aracı Üretecek!

Paylaş
 

Uzayda Yolculukta Sürenin Kısalması İçin NASA’dan Bir Haber Geldi!

İlk başta Ay’ı tanımakla başlayan Uzay Serüveninden sonra Mars’a da ayak bastıktan sonra İnsanoğlu Mars’a Taşınacak, Mars’a Taşınıyoruz gibi haberler çokça duyduk fakat bu sürenin çok olduğunu da bir çoğumuz biliyoruz.

Mars vb. gezegenleri gezmek için İnsanoğlunun ihtiyaç duyduğu şey hızdır fakat teknolojimiz ile çok yavaş şekilde gittiğimiz için NASA buna bir çözüm buldu bile.

Internet investor and science philanthropist Yuri Milner, left, and renowned cosmologist Stephen Hawking, right, seated in a speech adaptive wheelchair, discuss the new Breakthrough Initiative focusing on space exploration and the search for life in the universe, during a press conference, Tuesday, April 12, 2016, at One World Observatory in New York. The $100 million project is aimed at establishing the feasibility of sending a swarm of tiny spacecraft, each weighing far less than an ounce, to the Alpha Centauri star system. (AP Photo/Bebeto Matthews)

NASA’nın Tasarlayacağı bu uzay gemisi yaklaşık ışık hızının 5’te 1’i olacak. 5’te 1’i duyunca ”Ahahah’ diyebilirsiniz fakat Işık hızının 5’te biri bile saatte 60.000 KM hızla gidebileceğimiz anlamına geliyor.

Stephen Hawking’e göre bize en yakın olan Yıldız Galaksisine bile 20 yılda gidilebilir. 

StarChip adı verilen bu uzay gemisinin bir çipi bulunacak ve bu uzay gemisi en hızlı ve en hafif uzay gemisi olacak.

new-space-exploration-initiative-breakthrough-starshot-announcement

Fakat çok heyecanlanmamak gerekli çünkü Stephen Hawking maalesef bize en yakın yıldız galaksisine gitmek için insanoğlunun teknolojisinin yetersiz olduğunu söyledi.

 

Gelecekte ne  olur hiç bilinmez fakat bundan 100 yıl sonra gezegenler arası yolculuk bile olabilir. İlerleyen günlerde neler olup bittiğini sizlerle birlikte göreceğiz.

 

Bu yazı 1190 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. İsimsiz34 dedi ki:

    Abi öyle bişi olsa ilk ben binerim ajajajajajja

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com Protection Status