Bilgi

Adsense’den Tek Seferde Onay İçin Sitenizde Olması ve Olmaması Gerekenler!

Paylaş
 

“Nasıl Adsense Onayı Alırım?” ya da“Adsense Onayı Almak İçin Ne Yapmam Gerekiyor?” Bugün Uyguladığımız bazı teknikler ve araştırmalar sonucu aslında Google Adsense onaylatmanın sanıldığı kadar zor olmadığını farkettik ve Sizi de bu konuda bahsettiğimiz bilgilendirmek ve kuralları yerine getirirseniz, onay almamanız için hiçbir sebep kalmayacağını anlattık.

Bu kuralları yerine getirdiğiniz zaman yüzde yüz onay alacaksınız diye bir şart yok fakat eğer ki bunlar eksik ya da yanlış olursa red cevabı alma ihtimaliniz de yüksek.

Adsense ile elde edilen gelirler site sahiplerinin en önemli gelir kaynağıdır. Üstelik, doğru reklam yerleşimi ile garanti ödeme alabileceğiniz bir sistemdir. Bir başka önemli husus ise; sitenizi satmaya karar verdiğiniz zaman eğer siteniz adsense onaylıysa değeri daha da artmaktadır. Tüm bunları göz önünde bulundurduğunuzda, sitesine Adsense onayı alamayan webmaster’ lar gerçekten bu konuda üzüntü ve hayal kırıklığı yaşamakta. Şimdi, bu konuda yapılması ve yapılmaması gereken önemli noktalara değinelim…

google-adsense-cpc

Tasarım veya Tema: Google için bir sitenin tasarımı oldukça önemli bir faktördür. Karmaşık, ziyaretçilerinizi zorlayan ve göze hoş görünmeyen bir tasarıma sahip sitelerin red cevabı almaları muhtemeldir.

Site İçeriği: Google’ ın bir sitede görmek istemediği ve tahammül edemediği en önemli şey kopya içeriktir. Bu durumun önüne geçmek için sürekli güncellemeler yapmakta ve yeni yazılımlar geliştirmektedir. Bu durumun baş sebebi ise, Google’ ın sürekli aynı içeriklere sahip siteleri arama motorunda listelemek istememesidir. Dolayısıyla, sitenizi kopya içeriklerle doldurmaktan kaçının. Site içeriği ile ilgili diğer bir önemli konu, yetersiz sayıda makale ile başvuru yapılmasıdır. İçerik sayısı konusunda önerilen miktar ise genelde minimum 50‘ dir.

Ziyaretçi Sayısı: Sitenizin ziyaretçi sayısı da Google açısından önemli bir konudur. Bir sitenin ziyaretçisi ne kadar fazla ise, Google’ ın yayınladığı reklamların başarıya ulaşması da o kadar kolay olur. Bu sayede, yayınlanan reklamların doğru kitlelere ulaşımı gerçekleşmiş olur. Yetersiz trafiğe sahip bir websitesinin onay alması yine zordur.

Tanıtım ve İletişim: Bazı yerlerde önerilen Gizlilik Politikası ve Hizmet Koşulları gibi sayfaların sitenizde olması şart değildir. Google, bir websitesinde mutlaka hakkımızda ve iletişim sayfalarının olmasını istemektedir. İletişim bilgilerine sahip olmayan ve kullanıcılarına yeterli bilgiyi vermeyen siteler güven konusunda geride kalmaktadır. Bu sebepten dolayı, sitenizde mutlaka bir iletişim ve hakkımızda sayfası bulunmalıdır.

Reklam Benzeri Banner: Sitenize gereksiz banner’ lar eklemekten kaçının. Eklemiş olduğunuz bu banner’ lar Google tarafından reklam olarak algılanmakta ve sonuç olarak red cevabı gelmektedir.

Bu anlattıklarımıza ek olarak, Türkçe içeriğe sahip olan sitelerin yabancı sitelere oranla adsense onayı almaları biraz daha zordur. Bu durumu da göz önünde bulundurarak, Türkçe yayın yapan site sahiplerinin biraz daha dikkatli olmaları zorunludur.

Başvuru yapacağınız zaman, domain adına yakın bir gmail hesabı kullanın. Domain olarak donanimnet.com kullanıyor isek, donanimnet@gmail.com ile başvuru yapılması da olumlu bir davranış olacaktır. Tüm bu kurallara uyulması durumunda onay almamanız için hiçbir sebep yok. Bol kazançlı günler dileriz.

Bu yazı 1011 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

2 adet yorum var.

  1. İşime çok yarayan içerikler paylaşıyorsun teşekkürler

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com Protection Status