Bilgi

Facebook’taki Tüm Saçma Reklamlara Veda!

Paylaş
 

Kullanıcılarının en sık şikayet ettiği konulardan bir tanesine göz atan Facebook, artık tıklama aldırmak için paylaşım yapan sayfalara istediğini vermeyecek.

Her gün görmekten gına getiren, sırf habere tıklatmak için olmadık başlıklar atanlar için,Facebook, en sık şikayet alan konulardan bir tanesi olan içerikle başlığın birbiriyle aynı olmayan, sırf tıklama almak için hazırlanan ‘ilginç’ görsellerle birlikte yapılan paylaşımlara özel bir algoritma yapıyor.

Bir Facebook yetkilisinin konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kullanıcıların Haber Akışı’nda sırf ilgilerini çekmek adına yapılan paylaşımlara tıkladıktan sonra çöp içerik olduğunu gördükten kısa bir süre içinde çıkmasına bundan sonra izin vermeyecekleri bir sistem geliştireceklerini söylediler. Bu sistem kullanıcı gönderiye tıkladıktan hemen sonra sayfadan çıkıyorsa, yapılan paylaşım Haber Akışı’nda olabildiğince gösterilmeyecek şekilde çalışıyor. Yani Facebook, kullanıcılarının bu şekilde zamanının çalınmasına neden olan gönderileri tespit ederek ciddi yaptırımlarda bulunacak. Yani ne tarz resimler bunlar? diyorsanız aşağıdaki görsellere bakabilirsiniz.

315636

8298_32661_13092015150930_1

cem-yilmaz-karikaturleri

Yani böyle paylaşımlarda bulunan sayfalar yandı. Artık tıklama devri bitecek.

Bu yazı 1175 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

2 adet yorum var.

  1. Amberlee dedi ki:

    Your post has moved the debate fordarw. Thanks for sharing!

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com Protection Status