Bilgi

Super Cache Eklentisi ve Site Hızlandırma! [En İyi Cache-Ayarı Anlatım]

Paylaş
 

Cache, çoğu tasarımcı tarafından tercih edilen bir sistemdir. Böylesine popüler ve tercih edilen bir sistem olmasına rağmen, Cpu kullanımı konusunda sorunlar çıkabilmektedir. Oluşan yüksek Cpu kullanımı sonucunda da, sitelerin yavaşlaması ya da hesapların askıya alınması gibi olumsuzluklar ortaya çıkmaktadır.

Güncelleme yapmak, doğru tema seçimi, kullanılan eklentiler ve veritabanını optimize etmek gibi yöntemlerle Cpu kullanımını azaltmak ve sitenizi hızlandırmak mümkündür. Ancak, bu konuda yapılması gereken en önemli şey; kullanılan Cache eklentisine uygulanan ayarların doğru olmasıdır.

Konu başlığında belirttiğimiz gibi, WordPress sitelerinizin Cpu harcama limitini azaltmak ve sitenizi hızlandırmak için Wp Super Cache eklentisini kullanabilirsiniz. Eklentiyi buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Wp Super Cache kurulumunu yapıp aktif ettikten sonra, eklenti ayarları sayfasında bulunan Gelişmiş bölümüne ait ayarları şu şekilde uygulayın;

wp_super_cache_kurulum

Aynı bölümde bulunan, Mod_Rewrite kuralları kısmındaki “Mod_Rewrite kurallarını güncelle” butonuna basınız. Zaman aşımı ve Çöp toplama kısmındaki Cache Timeout seçeneğini 3600 olarak ayarlayın. Varsayılan ayar olarak 3600 yazılı ise herhangi bir değişiklik yapmadan Zaman aşımını değiştir butonuna basın.

User Agent (Reddedilecek kullanıcı temsilcisi) bölümüne ait ayarlarda bir değişiklik yapmadan Kt dizgilerini kaydet butonuna basarak işlemi sonlandırın.

Bunların dışında, şu eklentileri kullanmaktan mümkün olduğu kadar kaçının; Backup (Yedek alma) eklentileri, WordPress Related Posts, WpRobot3 ve benzeri otomatik post eklentileri, Unique Articles, Wp Post Views, StatPress ve benzeri istatistik eklentileri ile Google Sitemap.

Adımları tek tek gerçekleştirmeniz halinde, WordPress sitenizin Cpu harcaması minimum seviyeye inecek ve sitenizin hızında artış olacaktır.

İyi Çalışmalar.. Esen Kalın ^^

🙂

Bu yazı 1023 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com Protection Status