Bilgi

Twitch’ten Türklere Yeni Bağış Sistemi!

Paylaş
 

Oyuncuların canlı yayın yapmak için kullandığı Twitch, Paypal’ın Türkiye’deki faaliyetlerini durdurmasının ardından yayıncıları mağdur etmemek için yeni bağış sistemini duyurdu.

Oyuncuların internet üzerinden canlı yayın yapabildiği platform Twitch, yayıncılara bağış yapma imkanını PayPal üzerinden sunuyordu. Geçtiğimiz aylarda PayPal’ın Türkiye’deki faaliyetlerini durdurduğunu açıklaması üzerinde Türkiye’deki yayıncılar bu durumdan oldukça etkilenmişti. Bu durumun önüne geçmek isteyen Twitch, yeni bir ödeme sistemini aktif ettiğini duyurdu.

twitch1

PayPal Türkiye Faaliyetlerini Durdurdu

Uygulama içi satın alma mantığında çalışacak olan yeni bağış sistemi, yayıncıya sohbet penceresi üzerinden bağış yapmaya imkan sunacak.Twitch üzerinden para karşılığı alınan simgeler animasyonlu bir şekilde sohbet penceresinden bağış şeklinde gönderilebilecek.

twitch10-1467187149

Gerçek para karşılığı alınacak olan Bit‘ler, Cheer adı verilen animasyonlu chat simgelerine dönüştürülebiliyor. Alınan Cheer‘ler ise yayın esnasında sohbet ekranına gönderiliyor. Gönderilen her simgenin dolar ve eurocinsinden bir değeri oluyor ve otomatik olarak bağış yapılan kullanıcıya gönderiliyor. Twitch üzerinden bağış yapmayı sağlayan simgelerin fiyatlandırması ise şu şekilde:

100 Bit : 1,4 Dolar
500 Bit : 7 Dolar
1500 Bit: 20 Dolar
5000 Bit: 64,4 Dolar
10000 Bit: 126 Dolar
25000 Bit: 308 Dolar

 

Twitch üzerinden yayın yaparak gelir elde eden kullanıcılar duyurulan yeni bağış sistemi ile gelir elde etmeye devam edecek. PayPal üzerinden yapılan bağışlardan komisyon alan Twitch, bu yeni yöntemde de aynı şekilde komisyon almaya devam edecek. Twitch tarafından resmi bir açıklama yapılmasa da, sızıntılara göre yapılan bağışlardan %29 ile %19 arası değişen bir kesinti yapılacak.

Bu yazı 917 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com Protection Status