Bilgi

Windows 10 İçin Tasarım Güncellemesi Geliyor! [Kod Adı: Project NEON]

Paylaş
 

Windows 10 işletim sisteminin tasarımının bir sonraki boyuta geçeceği ileri sürüldü. İşte Project NEON adı altında gerçekleştirilecek değişikler ve özellikler.

  • Tasarım tamamen yenilenecek!

Microsoft son yıllarda Windows işletim sistemi için yeni tasarımlar deniyor. Bunlardan en ses getireni ise bir dönem Metro tasarımı kapsamında Başlat tuşunun kaldırılması olmuştu. Bu sefer şirket, daha sonra bu kararından döndü ve yeni nesil bir Başlat tuşu getirdi.

neon

Son gelişmeler ise, Microsoft’un Project NEON kod adı altında Windows’un evrimini sürdüreceği yönünde. Bu evrimin ise baştan aşağı bir değişiklikten çok bir sonraki adıma geçme olduğu belirtiliyor.

Proje ile Windows 10’da görülen tutarsızlıkların ortadan kaldırılması ise şirketin önceliklerinden.

windows-10-pc

Özellikle, Evrensel Windows Platformu (UWP) geliştiricilerinin kendi menülerini, uygulama çubuklarını, menü tasarımlarını ve fazlasını oluşturmasının parçalanmış bir arayüze sebep olduğu, Microsoft’un ise bu durumu düzeltecek kurallar koyacağı ifade ediliyor.

Project NEON adlı yeni tasarım dilinin geliştirme sürecinin bir yıldan fazla süredir devam ettiği ve RedStone 3 ile birlikte kendini göstereceği bilgisi veriliyor.

Yeni tasarım dilinin 2017 sonbaharı itibarıyla ortaya çıkması beklenirken, bu tasarımın gelişiminin 2018’deki Redstore 4’e kadar devam edeceği belirtiliyor.

Bu yazı 1229 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com Protection Status