Bilgi

Android 7.0’ın İmaj Dosyasını Yükleyenlere de OTA Güncelleme Gelecek!

Paylaş
 

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Android 7.0’ın ön izleme sürümünü kullanan tüm kullanıcılar OTA yoluyla güncelleme alacak.Dileyen kullanıcılar beta test kullanıcısı olarak, diğerleri ise direkt olarak fabrika imaj dosyasını cihazlarına kurarak bu sürümü test etme şansları doğmuştu.

Ancak ortaya çıkan bir detaya göre benim gibi sabırsız davranıp Android 6.0’da ya da Android 7.0’da fabrika imaj dosyası üzerinden güncelleme alanlara OTA yoluyla, yani direkt telefona güncelleme göndermeyeceğini duyuran Google, zaten meraklı olan bu kesimin her yeni güncellemede telefonlarını sıfırlamaları gerektiğini belirtmesiyle bir kesmi üzdü.
android-n- - 4
Fakat bu bildiride güncelleme yapan Google, Nexus 6, Nexus 6P, Nexus 5X ve General Mobile 4Gtelefonlarında ve Nexus Player, Pixel C ve Nexus 9 cihazlarında kullanılabilen Android 7.0 Nönizleme sürümünü ister beta olarak isterse fabrika imaj dosyaları üzerinden yükleyen her kullanıcı bundan sonraki güncellemeleri OTA olarak alabileceklerini belirtiyor. Yani eğer elinizdeki cihazınızda resmi olarak Android 7.0 yüklü ise bundan sonraki önizleme ve tam sürüm güncellemelerini direkt telefon üzerinden kurabilecek ve böylece veri kaybı sorununu yaşamayacaksınız.
android-n-developer-preview
Oldukça hoş yenilikler içeren bu sürümün beta testi yapmak isteyen meraklılar ve geliştiriciler dışında kullanılmasını tavsiye etmiyorum. Neden diyecek olursanız fazlasıyla eksiği bulunan Android 7’de sık sık uygulamaların çökme sorunları meydana geldiğini belirtelim.
Bu yazı 755 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com Protection Status