Bilgi

Android N İle Birlikte Gelecek Olan Yeni Sanal Butonların Görüntüleri!

Paylaş
 

Google, Android N sürümünde gezinti butonların da değişime var! Yeni sanal butonları gözler önüne seren görüntü sızdırıldı.

Android N dördüncü geliştirici önizleme sürümünü geçtiğimiz günlerde yayınlayan Google, yeni Android sürümünün resmi duyurusunu ise ağustos ya da eylül ayı içerisinde gerçekleştirecek. Android N sürümüne eşlik eden yenilikler büyük oranda netleşti, ancak gelen haberler Google’ın tasarım tarafında değişimler sergileyeceğini gösteriyor.

nexus2cee_nav_final-01_thumb-1

Popüler Android sistesi Android Police sitesinin güvenilir kaynaklardan edindiği yeni bir görüntü muhtemelen Android N’in nihai sürümünde yer verilecek navigasyon gezinti butonlarını ortaya çıkardı.

 

Google son olarak iki yıl önce Android 5.0 sürümüyle birlikte navigasyon gezinti butonlarının tasarımında değişime gitmişti. Hatırlayacak olursak; yeni butonlar daha basit bir yapıda karşımıza çıkmıştı. Geri, ana ekran ve son kullanılan uygulamaları Lollipop sonrası üçgen, daire ve kare şeklini almıştı.

16-06/24/android-50.png

*Android 4.4 ve Android 5.0 sürümlerinde kullanılan sanal butonlar..

Yeni butonlar ise genel yapıyı koruyor. Ancak dikkat çeken farklılıklar yok değil. Geri ve son uygulamalar butonu bir kez daha üçgen ve kare şeklinde. Ancak butonlar bu defa şeffaf yapıda değil; bunun yerine beyaz renge bürünecek.

id517771_1-1

*Yeni butonların Nexus 6P’de görünümü…

Ana ekran butonu ise renkli bir yapıda karşımıza çıkacak. Dairenin etrafına Nexus logosuna özgü renkler konumlandırılarak butonun daha dikkat çekici hale gelmesi sağlanmış.

Yeni buton tasarımının ilk olarak yeni Nexus telefonlarda yer alması bekleniyor.

Bu yazı 1117 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com Protection Status