Bilgi

Bu Yılın En Güçlü Akıllı Telefonları

Paylaş
 

AnTuTu sonuçlarına göre 2016’nın birinci çeyrek dönemine ait en güçlü akıllı telefonlar açıklandı. Listenin zirvesinde son dönemin iki popüler telefonu yer alıyor.

Telefonların özellik ve performans değerlerini yayınlayan en iyi test araçlarından biri olarak gösterilen AnTuTu, en popüler ve en yüksek performansı gösteren akıllı telefonları açıkladı.

Yılın ilk çeyrek dilimini kapsayan sonuçlara göre en popüler telefon sıralamasına Samsung modellerinin damga vurduğunu görüyoruz. Ülkemizde fiyatı 2.000 lira seviyesine gerileyen Galaxy Note 5, AnTuTuverilerine göre en popüler akıllı telefonlar sıralamasında zirvenin sahibi.

mqdefault

  • Listeye  Samsung Damgasını Vurdu!

Listenin devamında yer alan diğer Samsung telefonları ise şu şekilde;Galaxy S6, Galaxy S6 edge, Galaxy S6 edge+ ve Galaxy S7. Uzak Doğu’da peynir ekmek gibi satan Xiaomi Redmi Note 3 ve Note 2 modelleri en popüler altı ve yedinci telefon oldu.

16-05/03/antutu_score_q1_2016_02.jpg

Meizu MX5 en popüler sekizinci telefon olurken, listedeki en eski model olarak dikkat çeken LG G3 ise listede dokuzuncu sırada kendisine yer buldu. Çinli şirket LETV’in 1S isimli modeli de yine en popüler telefonlar arasına ismini yazdırmayı başarıyor.

  • Snapdragon 820 İşlemciler Arasında Zirve Oldu!

Yılın en performanslı telefonlarına gelince; Snapdragon 820 ve Exynos 8890 işlemcili telefonlar piyasaya çıktıktan sonra AnTuTu’nun zirvesindeki isimlerin değiştiğini görüyoruz. Apple A9 işlemcisinden güç alan iPhone 6sburun farkıyla artık zirvenin sahibi değil. Meizu Pro 5 ve Mate 8 ilk beş içerisinde yer alan modeller olsa da, ilk üçün bir hayli gerisinde.

 

Bu yazı 996 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com Protection Status