Merakla beklenen Android N sürümüne yönelik yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Mart ayı ortalarında gündeme gelen haberler, gelecek işletim sisteminde “Dark Mode” olarak adlandırılan bir “gece modu” özelliğinin bulunacağı yönündeydi. Hatta o dönemde yayınlanan geliştirici ön izleme sürümlerinde bu özellik görüntülendi.

  •  Dark Mode Özelliği Son Sürümde Yok?

Aradan yaklaşık 2 ay süre geçti ve Android N’de bu özelliği bekleyenler için kötü bir haberimiz var. Google geliştirici etkinliği öncesinde yayınlanan en son Android N geliştirici sürümünde “gece modu” özelliğinin kaldırıldığı görüldü. Bu özelliğin neden bulunmadığına dair herhangi bir bilgi ise Google tarafından paylaşılmış değil. Haberin kaynağı olanAndroid Authority sitesine göre bu konudaki belirsizlik sürüyor.

  •  Final Sürümde Geri Gelecek Mi?

Önceki geliştirici sürümlerinde yer alan özelliğin Google tarafından kaldırılmış olması, Android N’in final sürümünde de bu özelliğin bulunmayabileceği düşüncesini akıllara getiriyor. Android N’in sonraki sürümlerinde bu özelliği eklenebileceği düşünülüyor. Buna karşın, yeni özelliğin bazı hatalar nedeniyle son geliştirici sürümüne eklenmemiş olabileceği ve final sürümünde tekrar ortaya çıkabileceği de tahminler arasında. Konu ile ilgili detaylı ve kesin bir bilgi şu an için bulunmuyor.