Bilgi

Samsung, Katlanabilir Ekranlı Telefonunu Çıkarıyor!

Paylaş
 
Samsung’un üstünde çalıştığı katlanabilir ekranlı telefon teknolojisinde artık sona varıldı.
Mobil cihaz dünyasını yakından takip edenler artık katlanabilir ekranlı telefonları raflarda görmek istiyor. Aslında bunun en büyük sebeplerinden biri, başta Samsung olmak üzere önemli firmaların sürekli bu konuyla alakalı sessiz adımlar atması.

Özellikle Samsung, katlanabilir ekranlar konusunda bizleri epey bir heyecanlandırmakta. Daha önceden katlanabilir ekranlı bir telefonu reklamında görücüye çıkaran, sonrasında da katıldığı fuarda konsept telefonunu sergileyen Samsung, kısa bir süre önce bu konuda önemli bir patentin de sahibi olmuştu.

Bu çalışmalara göre Samsung, katlandığında 5-inç ekranlı bir telefon, tam açıldığında ise 7-inçekranlı bir tablet olarak kullanılabilecek yeni bir cihaz geliştirmekte. Bu ekranın katlanma mantığı ise tıpkı bir cüzdana benzemekte. Ekranların üretiminden sorumlu olan Samsung Display bölümü, çoktan prototip evresini bitirmiş ve üretim konusunda artık hazır hale gelmiş durumda.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Samsung Display müdürü Lee Chang-hoon, katlanabilir OLEDekran çalışmalarının planlanan programa göre ilerlediğini ve iş ortakları ile yapacakları görüşmelerin ardından bu ekranların seri üretimine başlayacakları bildirdi. Yani uzun lafın kısası kendinizi yavaş yavaş mobil cihaz dünyasında yeni bir akım haline gelecek katlanabilir ekranlara hazırlayın.

Bu yazı 806 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com Protection Status