Bilgi

Telegram’ın Yeni “Super Group” Özelliği, Neredeyse Bütün Bir Ülkeyle Aynı Konuşabilmenizi Sağlıyor

Paylaş
 

En çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından birisi olan Telegram, kısa süre içerisinde yakaladığı müthiş büyümeyle birlikte kullanıcılarına eşi benzeri olmayan hizmetler sunmaya devam ediyor. Son olarak Telegram’da uzun zamandır bulunan “Super Group” özelliğinin geliştirildiği bildirildi.

Super Group özelliği, sıradan grup sohbetinin çok daha abartılmış hali. İlk olarak Super Group özelliği sayesinde 200 kişiyi grup konuşmasına ekleyebileceğinizi belirten Telegram, bu sayıyı 5 katına çıkartmıştı ve Super Group özelliğinin maksimum 1000 kişi tarafından kullanılabileceğini söylemişti. 1000 kişiyi nereden bulacağınızı ve konuşmaya ekleyeceğinizi bilmiyorum ancak Telegram bu özelliğin kullanım kapasitesinin bir kez daha arttırıldığını duyurdu. Kullanıcı kapasitesini 5 ile çarparak arttırmaya devam eden Telegram, yeni kapasitenin tam 5000 kişiolduğunu bildirdi.

Screenshot_2016-03-14-14-49-52

5000 kişi ile yapılan bir grup konuşmasının ne kadar etkili veya sağlıklı olabileceğini bilmiyorum, fakat bu özelliğin kullanılabiliyor olması bile çok güzel. Super Group’un ne kadar iyi olduğunu anlamak adına Telegram’ın yeni özelliğin kullanan Liechtenstein’ı ele alalım. Tüm Liechtenstein halkı sohbet grubu oluştursaydı, ülkenin nüfusu sadece 7-8 Super Group’ta bir araya gelebilirdi (37.000).

Kaynak: TheNextWeb 

Bu yazı 628 kere okundu.
Etiketler:
mobil telegram
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com Protection Status