Bilgi

Yeni Nesil Mesajlaşma! “Google Allo”

Paylaş
 

WhatsApp’ın iyi bir rakibi olması beklenen Google Allo, Android Police sitesinde yer alan habere göre bu hafta içerisinde (tahminen 21 Eylül’de) kullanıcılara sunulacak.

İsteseniz buradaki link ile Google’ın aylar önce başlattığı ön kayıt programına kayıt yaptırabilirsiniz. Bu sayede Google Allo yayınlanır yayınlanmaz akıllı telefonunuza bir uyarı gelecek ve uygulamayı çıktığı an kullanmaya başlayabilirsiniz.

google-allo-screenshot

  • Peki Google Allo nedir?

Google’ın yeni anlık mesajlaşma uygulaması Hangouts’a göre daha yetenekli görünüyor. Uçtan uca şifreleme özelliğine sahip olan Google Allo uygulamasını cep telefonu numaranız ya da Google hesabınızla aktif edebileceksiniz.

Google Allo, Google Asistan ile entegre çalışıyor. Bu sayede sohbet mesajlara otomatik yanıtlar verebilir ya da sohbet içerisinde geçen konuşmalara bağlı olarak karşınıza kartlar çıkarabiliyor.

Google Allo’nun yetenekleri bunlarla sınırlı değil. Uygulamada gönderilen mesajları büyütüp-küçültebilir, fotoğraflar üzerine notlar yazabilir ve karşı tarafa eğlenceli çıkartmalar gönderebilirsiniz.

Google Allo hem Android hem de iOS platformlarında aynı anda sunulacak! 🙂

Bu yazı 1213 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com Protection Status