Bilgi

Facebook’a Oyunlar İçin Canlı Yayın Desteği Geliyor!

Paylaş
 

 Overwatch’un ardından Blizzard Facebok ile oyun stream dönemini başlatıryor.

Son dönemde özellikle YouTube üzerinden oyun videosu takip etme isteği iyice artmış durumda. Hatta Twitch tarafında da birçok kişi canlı yayın yapmayı ve takip etmeyi çok seviyor. Hal böyle olunca şahsen çok merak ettiğim bir durum olan “Mark Zuckerberg neden bu işe adım atmadı?” derken sonunda beklenen açıklama geldi.
overwatch-un-acik-betasi-basladi

Şimdiden 7 Milyon’dan fazla oyuncuya sahip olan Overwatch‘u daha fazla kişiye duyurmak amacıyla çalışmalar yapan Blizzard, Facebook ile anlaşarak Battle.net’e Facebook ile giriş, Facebook arkadaşlarını görebilme gibi özellikleri getirerek karşılığında Blizzard oyunlarının Facebook üzerinden canlı yayınlanabilmesi özelliğini kazanacak.

İlk olarak Overwatch ile başlayacak bu furya ile ilerleyen zamanlarda Blizzard’ın diğer oyunlarının yanı sıra dünya genelince fazlasıyla takip edilen oyunlar da dahil olacağını düşünüyorum. Yani Twitch alışkanlığı, YouTube’un ardından Facebook’a da geliyor diyebiliriz. Bakalım Facebook’ta başlayacak canlı oyun videoları ne kadar ilgi görecek.

Bu yazı 2408 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com Protection Status