Bilgi

Türk Profesör Amerika’nın Milyar Dolarlık Kanser Projesine Getirildi!

Paylaş
 

Amerika’da UCSD Kanser Nanoteknoloji Mukkemeliyet Merkezinin Başkanı Türk Profesör  Prof. Dr. Sadık Esener Büyük Bütçe Ayrılan Kanser Projesine Lider Oldu!

Prof. Dr. Sadık Esenertarafından önemli bir projeye liderlik yetkisi verildi. İstanbul Teknik Üniversitesi‘nde lisans sonra ise Michigan Üniversitesi‘nde yüksek lisans diplomalarına sahip olan Prof. Dr. Sadık Esener Amerika’da Milyar Dolarlar Ayrılan Projenin Lideri Oldu.

Amerikan Ulusal Kanser Enstitüsü tarafından kurulmuş olan UCSD Kanser Nanoteknoloji Mukkemeliyet Merkezi Başkanı Prof. Dr. Sadık Esener, 1990’lı yıllarda DNA üzerine yaptığı çalışmalar yapmıştı.

 

10047615_G

Tıp bilimleri noktasında ve özellikle günümüzün en kötü hastalıklarından olan kanser ile mücadelede dünya genelinde tıpçılar tarafından tanınan Esener’in bu önemli konumu ile tekrar ülkemiz açısından önemli bir gelişme yaşanmış oluyor. Her ne kadar Esener ve diğer bilim adamlarımız gibi adını pek duymadığımız önemli isimlerimiz olması sevindirici. Ama işin bir nebze üzücü tarafı ise Sayın Esener’in de bir beyin göçü yapmış olmasıda kötü yanlardan biri.

Bu yazı 766 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. turk sevdalisi dedi ki:

    Türkün gücü 🙂

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com Protection Status