Bilgi

Facebook’a Artık Kullanıcı Adı ve Şifre Girmeye Gerek Yok!

Paylaş
 

Facebook Geliştirici Konferansı F8’de tanıtılan Account Kit ile artık siteye giriş esnasında kullanıcı adı ve şifreye gerek kalmayacak.

Facebook’un bu hafta içinde gerçekleştirdiği F8 Geliştirici Konferansı’nda, şirketin üzerinde çalıştığı birçok yenilik hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. Bunlardan bir tanesi de Account Kit. Bu özellik, kullanıcıların kullanıcı adı ve şifre girmeden siteye erişimlerini sağlayacak.

Bunun küresel çapta bir sorun olduğunu dile getiren geliştiriciler, kullanıcıların uygulamaya giriş esnasında sıklıkla sıkıntı yaşadıklarını belirttiler. Farklı uygulamalar için farklı isim ve şifre kullanan kişiler, bunları akıllarında tutmakta zorlandıkları için genelde hatalı giriş yapıyorlar.

facebook-a-girmek-icin-artik-kullanici-adina-ve-sifreye-ihtiyaciniz-kalmayacak-705x290
Account Kit ise kullanıcıların artık bu tarz sorunlar yaşamasının önüne geçmek geliştirilmiş bir çözüm. Bu sistem, kullanıcıların giriş yaparken e-posta ya da telefon numarasıyla kayıt olmalarını sağlıyor. Daha sonra her giriş yapmak istediklerinde telefonlarına ya da e-posta adreslerine gelen onay kodunu girmeleri yeterli oluyor.
Bunun mobilden ziyade tarayıcılar için daha uygun bir çözüm olduğunu düşünüyor olsam da Facebook, aynı sistemi mobil için de getirmeyi planlıyor. İsteyen kullanıcılar, bunu kullanmadan eski stilde kullanmaya da devam edebilecekler.
Bu yazı 758 kere okundu.
Etiketler:
yenilik
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com Protection Status