Bilgi

Ford’dan Karanlıkta Yol Alabilen Sürücüsüz Otomobil!

Paylaş
 

Ford, sürücüsüz otomobillerde ilk olarak karşımıza çıkan bir işe imza attı. Sürücüsüz otomobillerin yenetekleri her geçen gün gelişiyor.

Sürücüsüz otomobiller her geçen gün artmakta ve sektörün dev firmaları, sürücüsüz otomobillere olan yatırımlarını daha önemli rakamlara çıkarmakta. Bu devlerden biri de Ford.

Fusion Hybrid aracı üzerinde yaptığı çalışmalara her geçen gün bir yenisini ekleyen Ford, son olarak sürücüsüz otomobiller bazında önemli bir işe imza attı. Normal sürücüsüz otomobillerin çalışma mantığı çevresini tanıyarak gerçekleşmekte. Çevresindeki araçları, tabelaları, ağaçları ve yoldaki çizgileri tanıyabilen sürücüsüz araçlar, yollarını da bu şekilde katetmekte.

111974
Ama Ford Fusion Hybid, bunların hiç birine ihtiyaç duymuyor. Tamamen zifiri karanlıkta, herhangi bir ışık kaynağının bulunmadığı yolda Ford Fusion, başarılı bir şekilde hareket edebilmekte. Aracın bunu yapabilmesindeki şey ise çevrenin 3D sanal haritasını çıkaran ve bu bilgilerin aracın hareketinde kullanılmasını sağlayan özel lazer sensörler.

Şuanlık bu proje henüz Ford için prototip aşamasında ve geliştirmeler sürdürülüyor.

Bu yazı 800 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com Protection Status