Bilgi

Microsoft’un Çin İçin Geliştirdiği Windows 10!

Paylaş
 

Çin’de daha büyük kitlelere ulaşmayı hedefleyen Microsoft, yeni bir Windows 10 geliştirdi.

Microsoft’un geliştirdiği son Windows sürümü olan Windows 10, dünya çapında büyük bir başarı yakaladı ve çok kısa bir süre içerisinde 100 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmayı başardı. Microsoft’un bu durumdan memnun olduğunu biliyoruz ancak daha fazla kullanıcı istediğinin de farkındayız. Windows 10’a zorunlu güncelleme özelliği koyan ve kullanıcıların tüm dosyalarını, şifrelerini kaydettiği oraya çıkan Microsoft, şimdi de Çin’e yöneldi.

Çin’in nüfusunu kullanarak kullanı sayısını arttırmayı hedefleyen Microsoft, uzun bir süredir Çin Hükümeti‘yle zıtlaşıyordu. Çin Hükümeti Microsoft’un ve onun ürettiği işletim sistemlerinin güvenli olmadığını belirtmiş ve son olarak Windows’un efsanevi sürümü olan XP’yi kopyalamıştı. Tüm devlet çalışanlarına bu XP kopyasını dağıtan Çin Hükümeti, Microsoft’un yeni işletim sistemine ihtiyaçları olmadığını kesin bir dille belirtmişti. Tabii ki bu restleşmelerden zararlı çıkan ve müşteri kaybeden Microsoft tarafı oldu.

1-start-menu-100598424-orig
Çin’in 1 milyardan fazla nüfusunu göz önüne alarak radikal bir karar alan Microsoft, uzun süredir beklenilen daha güvenli Windows 10 sürümünü tanıttı.
Windows 10’un bu sürümünün ismi “Windows 10 Specially-provided Edition.
Yeni sürümü geliştirmek için Çinli bir güvenlik kuruluşuyla birlikte çalışan Microsoft, bu yeni sürümde kontrolü tamamen kullanıcısının ellerine bırakmış.
Bu yazı 771 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com Protection Status