Bilgi

Türk Öğrencilerin Geliştirdiği Kod Yazmayı Öğreten Uygulama: Scode

Paylaş
 
Liseye giden 3 Türk öğrencinin, yazılımı herkesin kolaylıkla anlayıp öğrenmesini sağlayacak Scode adını verdikleri bir mobil uygulama geliştirdi.
Yazılım alanında profesyonel olmak için elbette ilgili eğitimler almanın önemi çok büyük. Ancak bu alanda iyi olmak için illa eğitim almanıza da (üniversite, kurs vs) gerek kalmıyor. Kod yazmayı öğrenmek isteyen birçok kişi için faydalı bir model olacağını umduğum Scode, 3 Türk öğrenci tarafından ‘senaryolar’ üzerine geliştirilmiş bir uygulama.
3-resim
Savaş, futbol, makyaj, medya ve mutfak olmak üzere toplam 5 ‘kurgulanmış senaryo’ ile yazılım öğrenimini sağlayan uygulamada, senaryoların her birinden ilerleyebilmek için sorulan sorulara doğru yanıtlar verilmesi gerekiyor. Bu sayede kullanıcılara, kodlamanın temel konuları olan ‘değişken tanımlama’ ve mantığının nasıl işlediği basit bir şekilde anlatılmaya çalışılıyor.

2-resim

Kaan Kırkoyun (17 ve 14, Çorlu Ticaret Borsa Anadolu Lisesi ve Çorlu Furtuni ve Isak Pinhas Ortaokulu) ve Barış Ceviz (19, Adana Akif Palalı Anadolu Lisesi) tarafından geliştirilen uygulama şimdilik Android platformu için geliştirilmiş durumda fakat yakın zamanda hem Windows Phone hem de iOS için de geleceğini belirtelim. Uygulamanın indirme bağlantısına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 Scode Mobil Uygulamasını İndir
get-it-on-google-play-vector
Bu yazı 1233 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

DMCA.com Protection Status